Thajsko, Malajzia, Singapur (Komfort)

1/3

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku, ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných 3* a 4* hoteloch (na pláži čisté, klimatizované izby – chladnička, TV na izbe), raňajky v mestách, prepravu prenajatými autobusmi, slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby, množstvo prehliadok a výletov, celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori, celodenný výlet do okolia Bangkoku, všetky vstupy do pamiatok podľa programu, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky. 

* ceny, termíny, fotografie sú len orientačné

Rámcový program:

1. - 2. deň:

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie. BANGKOK Vás ohúri ihneď. Ubytovanie v kvalitnom hoteli s bazénom v centre mesta iba 300 metrov od Kráľovského paláca. Kaviarničky, bary, zmenárne, a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San (kúsok od nášho hotela). Uvítacia večera. Večer pre záujemcov ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku Všetkým odporúčame vynikajúcu travesti–show Calypso. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na tuktukoch. Aklimatizácia šokom!

3. deň:

Po raňajkovom bufete v hoteli zasa niečo iné. Klimatizovaným autobusom sa vydáme na cestu k plávajúcim trhom, vzdialeným od Bangkoku cca. 100 kilometrov a poplávame po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Ukážka výroby papiera zo stromu Saa a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai – exotický obed s výhľadom na rieku a most. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program. Skočíme do jazzového baru na osviežujúci Mai Tai?

4. - 5. deň:

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA (cca 20€), ktoré malo Thajsko 400 rokov za hlavné mesto. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Vyskúšate niektoré z najmodernejších obchodných centier Ázie? Nasledujúci deň prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Nočný presun prenajatým klimatizovaným autobusom na juh.

6. – 10. deň:

KRABI: je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže. Malými lodičkami domorodcov na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...Pre záujemcov zariadime prechod pralesom na slonoch (17 €), potápanie, či výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Dáte si ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru?

11. – 12. deň:

Opúšťame Thajsko a prechá-dzame do Malajzie na ostrov Penang. GEORGETOWN je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie. Na jednej ulici navštívime mešitu kapitána Klinga, hinduistický Sri Mariamman a aj čínsky chrám a hneď vedľa je britský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Ubytovanie v kvalitnom 4* hoteli. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami. Prenajatým klimatizovaným autobusom vyrážame po krásnych malajských diaľniciach na juh. Pozrieme si hinduistické jaskyne Batu, známe masochistickým festivalom Tai- pusam. Príchod do KUALA LUMPUR. Ubytovanie v najvyššom hoteli Malajzie (zmena vyhradená, no 4* garantujeme), divoká čínska štvrť a osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas.

13. - 15. deň:

Malajzia – poldenná prehliadka hlavného mesta. Mešita Jama Masjid na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom na svete. Pokračujeme ďalej na juh do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta. Posledný deň si môžete vybrať. Skočíte sa okúpať na najjužnejší bod Ázie? Budete nakupovať na najluxusnejších miestach planéty? Pozriete si úžasné podmorské akvárium? Prehliadka singapurského Manhattanu so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

1/3

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
NA STRÁNKE PARTNERA: