India, Nepál (Komfort)

3/3

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku, ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy, raňajky, prepravu prenajatými autobusmi, dva transfery ležadlovým vlakom, slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby, množstvo prehliadok a výletov, safari v národnom parku Chitwan s plnou penziou, plavbu loďkami v Pokhare aj na Gange, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

víza (vybavíme vám ich), stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky, miestny let (Dillí–Kathmandú: 156 €).

* ceny, termíny, fotografie sú len orientačné

Rámcový program:

1. - 2. deň:

Odlet z Viedne. Let do Nepálu. Pristávame v meste s magickou atmosférou. Naša cesta po stopách budhizmu a hinduizmu sa začína. KATHMANDU: mesto, ktoré sa Vám bude páčiť, aj keby ste tu boli desaťkrát. Tá pohoda v atmosfére Himalájí Vás prekvapí! Je Kathmandú najfotogenickejším mestom na svete? Mnohí to tvrdia. Úzke uličky bez turistov, ale aj bary, v ktorých to žije. Ukážeme Vám, na ktorých schodoch fajčil Jimmy Hendrix hašiš, známu uličku Freak Street, ale aj maličkú sochu Budhu starú 1500 rokov a verejné kúpele, kde sa ľudia umývajú vo vode priamo z Himalájí.

3. deň:

Spravíte si vyhliadkový let k Everestu? Koľko pašmínových šálov prinesiete domov Vašim láskam? Skvelé nákupy na lacných trhoch. Šály, čaje, nože Gurkhov, koberce, hinduistické a budhistické artefakty. Pre záujemcov okruh po neskutočne krásnych mestách v kathmandskom údolí: posvätný Pašupatinath, budhistický Bodnath s tibetskou atmosférou a historický Bhaktapur, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá v Ázii vidieť (cena 20 €)!

4. - 5. deň:

POKHARA: mesto pod úpätím Annapurny (8091 m). Najvyššie prevýšenie na svete. Medzi jazerom Phewa Tal a vrcholom je 7300 m. Romantická plavba drevenými lodičkami krížom cez jazero s neskutočnými výhľadmi namasív Annapurien. Sadnete si za kormidlo aj Vy? Prechádzka k Pagode svetového mieru (tradícia stavania týchto pagod vznikla v Hirošime a v Nagasaki). Z najlepšej vyhliadky zažijeme pri dobrom počasí nezabudnuteľný východ Slnka s výhľadom na Annapurny.

6. – 8. deň:

Pre milovníkov prírody dvojhodinový scénický rafting čarovným nepálskym údolím, ktorý zvládne každý. Národný park CHITWAN. Budeme sliediť za nosorožcami zo slonieho chrbta. So slonmi sa aj okúpeme. Podarí sa nám vidieť tigra a čierneho leoparda, ktoré tu žijú? Nebojíte sa? Krásny zážitok. Kvalitné ubytovanie, plná penzia v lone divokej nepálskej prírody, ktorú počas týchto dní dokonale precítite.

9. deň:

Odchod z Chitwanu, zástavka v meste LUMBINI: v rodisku Budhu súčasnosti, Sidhartu Gautamu. Jazierko, v ktorom sa Budhova matka Maja kúpala chvíľu pred jeho narodením. Prechod do Indie. Smerujeme do posvätného miesta hinduistov.

10. – 11. deň:

VARANASI: najhinduistickejšie mesto sveta. 330 miliónov bohov. Ranná plavba prenajatou loďou po Gange. Chcete si zaveslovať aj Vy? Svitanie a atmosféra, akú môžete zažiť iba TU. Desiatky nádherných ghátov. Tisíce kúpajúcich sa veriacich od tých najbohatších, ktorí sa dovezú v luxusných limuzínach až po žobrákov, ktorí nemajú čo jesť. Očista tela aj duše. Najznámejší spaľovací ghat, kde by chcel byť spopolnený každý hinduista. Prechádzka so sprievodcom mestom, z ktorého dýcha stredovek. SARNATH: Jelení park, kde Budha prvýkrát predniesol svoje učenie. Najstaršie stupy na svete z 5 storočia p.n.l. Vzácny Ašokov pilier, ktorý nájdete na všetkých indických minciach, uvidíme naživo. Nádherné múzeum. Jainistický chrám, ortodoxnejšia vetva tohto krásneho náboženstva, kde mnísi chodia nahí a zametajú pred sebou, aby nestúpili na hmyz a takto aj nechcene neuškodili žiadnej živej bytosti. Nočný presun klimatizovaným vlakom do Agry.

12. deň:

Zlatý indický trojuholník nám ukáže poklady indického subkontinentu. AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu, vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru).

13. - 14. deň:

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez ktoré dokonale vidieť von, ale takmer vôbec nevidieť dnu. JAIPUR – hlavné mesto púštneho a najpestrofarebnejšieho miesta celej Indie, štátu Rajastan. Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Palác vetrov, hvezdáreň Jantar Mantar, trhy látok a drahokamov. Večer návšteva najkrajšieho kina celej Indie.

15. - 16. deň:

Kvalitná prehliadka starého Dillí. Ešte viac si utvrdíte rozdiel medzi Indiou a Nepálom. Uvidíte vtáčiu nemocnicu džinistov, najväčšiu mešitu Indie, ale aj tajomnú gurudvaru sikhov. Na divokom Chandni Chowk budete zjednávať ako znalci. Dillí Vám ukážeme tak, že budete nadšení! Rozlúčka s Indiou a odlet domov.

3/3

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
NA STRÁNKE PARTNERA: