Kuba all inclusive (Varadero aj Karibik) (Komfort)

2/3

Cena zahŕňa:

medzinárodné letenky, dopravu na letiská na Kube, komplet poznávací rozsiahly program klimatizovaným luxusným autobusom, slovenského BUBO-sprievodcu na poznávacom programe, miestneho sprievodcu, 3* a 4* hotely s raňajkami – každý hotel je klimatizovaný a má bazén (možnosť zvýšenia úrovne rezortu na Varadere), polpenziu (s výnimkou nocí v Havane), All Inclusive na Varadere (Atlantik) ale aj All Inclusive pri Karibiku, poistenie proti insolventnosti, cigaru.

Cena nezahŕňa:

odletovú taxu z Kuby (24 €), letiskové poplatky, vreckové, víza (28 €). 

* ceny, termíny, fotografie sú len orientačné

Rámcový program:

1. deň:

Odlet z Viedne do Havany. V lietadle komplet servis, nealkoholické aj alkoholické kvalitné nápoje v cene. Prílet na ostrov slobody večer. Transfer z letiska do najlepšej štvrte mesta do 4* luxusného hotela s bazénom hneď na pobreží mora. Prvý drink, večerná prechádzka popri mori.

2. deň:

Dôkladná prehliadka HAVANY. Začíname o 9.00 hneď po raňajkách, ktoré sú formou švédskych stolov. Výhľad na celú Havanu z toho najlepšieho miesta a pri najlepšom slnku, ktoré ju práve v tej chvíli celú osvetľuje. Miesto, kde bola Havana založená. Dom guvernéra z 18. storočia, múzeum s originálom La Giraldilla de Habana, návšteva múzea rumu s ochutnávkou, ktorá nám ozrejmí rozdiely v kvalite. Capitolio, ktoré je kópiou kongresu z Washingtonu, ale je krajšie a ešte vyššie. Parque Central a vsádzanie na baseballové zápasy. Obed v legendárnom mafiánskom hoteli National považovanom za čias Al Caponeho za najluxusnejší hotel sveta. Odľahlejšie časti mesta, štvrť ambasád Miraflores, Playa a široké promenády ako La Linea či Avenida de los Presidentes, najväčšia zmrzlináreň sveta, Námestie revolúcie s kanceláriou Fidela a Raula Castra a obrovský portrét Che Guevaru. Ešte raz nezabudnuteľný Malecon. Večer najlepší jazzový podnik na celej Kube – ohromný zážitok.

3. deň:

Po stopách histórie starej Havany zapísanej v dedičstve UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaya. Najkrajšia katedrála mesta a najkrajšie námestia: Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco. Osviežime sa koktejlom daiquiri a mojitom na miestach, kde ho pil sámErnest Hemingway. Prvé kroky salsy? Slávnou uličkou Obispo do hotela, kde Ernest Hemingway žil 7 rokov. Paseo Prado, najluxusnejšia promenáda mesta plná ťažkého mramoru a ľahkých žien. Zažijeme výstavu obrazov, výmenu bytov, tréning detí v behu či svadbu? Predĺžená verzia Lady so 6 dverami a la Cadillac. Na tieto dni budete dlho spomínať a to je iba začiatok. Diskotéka alebo vychýrený kabaret Tropicana?

4. deň:

Transfer luxusným autobusom do najzápadnejšej provincie ostrova do Piňar del Rio, známej najlepším tabakom na svete. Dom roľníka a zložitý postup pri pestovaní a zbere tabakových listov, návšteva fabriky na ručné šúľané cigary. Najkvalitnejšie cigary sveta za najlepšie ceny. Údolie VIŇALES je známe najkrajšou prírodnou scenériou ostrova. Obed v reštaurácii v krásnej prírode Viňales pod známou muráliou. Plavba vápencovou jaskyňou. Predkolumbovská indiánska Kuba. Ukážeme si, ako žili indiáni, exotickú flóru a dáme si čerstvý kokos s rumom, alebo najlepšiu

5. – 6. deň:

Odchod smer Karibik, konečne využijete plavky. Cestou zastávka na farme, pozrieme sa krokodílom na zúbky a ukážeme si miesto významnej historickej udalosti. Zátoka svíň, častý prvok Fidelových siahodlhých prejavov. My tu skúsime vodu a krokodíla. Najväčšie cenote Kuby sa nachádza tiež práve tu, neviete čo to je? Ďalšie prekvapenie dnešného dňa. CIENFUEGOS Kubánci ospevujú a my sa tu zastavíme a pozrieme si najväčšie atrakcie. Benny More mu dokonca venoval svoju najznámejšiu pieseň a miestne kapely ju po celej krajine vyhrávajú. Tomas Terry zas postavil najimpozantnejšie divadlo svojej doby obložené mramorom z talianskej Carrary. A Jose Martí má tradične sochu na hlavnom námestí. Upravenejšieho mesta snáď na Kube niet... Možno aj preto ho domáci volajú „zázrak socializmu“. TRINIDAD pod patronátom UNESCO Vás očarí. Plaza Mayor, hlavná katedrála mesta (Parroquial de la Santísima), Palacio Brunet a pod. Dôkladná prehliadka mesta a čas na vlastné túlanie sa a nákup suvenírov. Ochutnáme drink otrokov canchanchara (pozor! podporuje libido).

7. – 11. deň:

Posledné kúpanie v Karibiku, posledný kokteil pred cestou, smer revolučná Santa Clara a následne okolo pomarančovníkových sadov smer VARADERO. Rozdelenie do All Inclusive rezortov podľa Vášho výberu. Zaslúžený oddych. Vy o Kube budete vedieť viac. 4 noci/5 dní oddychu na hotelovej pláži – každý hotel, ktorý ponúkame, je situovaný priamo na pláži. Ležadlá v cene hotela, All Inclusive servis, individuálne aktivity. Odporúčame katamaran na Cayo Blanco s plávaním s delfínmi.

12. deň:

All Inclusive servis až do odchodu a následný transfer klimatizovaným autokarom na letisko. Večerný odlet. Prílet do Viedne 12-ty deň.

2/3

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
NA STRÁNKE PARTNERA: